Zaktualizowano: 30 czerwca 2022 r.

Przewodnik po artykułach firmy LLC i BEZPŁATNE pobieranie szablonów

Przejdź do artykułu do pobrania szablonu organizacji

Czym są statuty firmy?

Mówiąc prosto — Artykuły organizacji są niezbędnym dokumentem prawnym używanym do tworzenia LLC w dowolnym z 50 stanów. Jego celem jest opisanie praw, uprawnień, obowiązków, zobowiązań i innych zobowiązań między każdym członkiem LLC, a także między LLC a jej członkami.

Złożenie statutu organizacji to tylko jeden z wielu kroków, przez które musisz przejść, przechodząc przez proces rejestracji LLC w swoim stanie. A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to popularna i stosunkowo niedroga opcja tworzenia struktury dla nowej firmy, oferująca wiele korzyści i elastyczność. Jedną z największych korzyści jest ochrona przed odpowiedzialnością właścicieli firmy, dzięki czemu majątek osobisty jest w pewnym stopniu chroniony.

Chociaż wszystkie oznaczają to samo, niektóre stany mają różne nazwy statutów, na przykład niektórzy będą używać terminu Certyfikat Formacji, podczas gdy inni będą używać terminu Certyfikat Organizacji.

Niektóre statuty są bardzo długie i szczegółowe, podczas gdy inne mogą być krótkie i uproszczone. Musisz tylko mieć pewność, że zawiera wszystkie informacje wymagane przez państwo.

Krok 2: Uzyskaj informacje dla swojej LLC

Gdy już dowiesz się, co tak naprawdę musisz podać, nadszedł czas, aby zacząć zbierać wszystkie informacje. Chociaż to, co jest potrzebne, różni się w zależności od stanu, większość z nich obejmuje:

 • Nazwa LLC, która jest zgodna z wymaganiami nazewnictwa stanu.
 • Pełny adres LLC.
 • Oświadczenie określające prawo stanowe, zgodnie z którym zostanie zorganizowana LLC.
 • W ramach projektu zarejestrowany agent które wyznaczyłeś dla swojej LLC. Znalezienie zarejestrowanego agenta jest jednym z kroków, które musisz wykonać, tworząc LLC, i musi to być zawarte w Statucie Organizacji. Jest to osoba lub firma odpowiedzialna za odbieranie oficjalnych dokumentów dotyczących Twojej firmy.
 • Data rozpoczęcia działalności LLC.
 • Nazwa każdego z organizatorów LLC oraz inne informacje, takie jak adres, adres e-mail i numer telefonu organizatora.
 • W wielu stanach będziesz musiał określić, czy LLC będzie miała określoną datę końcową, czy będzie wieczysta.

Prawdopodobnie będą również potrzebne dodatkowe informacje, których twój stan będzie wymagał, zanim będzie można je złożyć. Na przykład możesz potrzebować porozmawiać o tym, kto będzie zarządzał LLC, podczas gdy inni będą potrzebować opisania celu LLC. W niektórych stanach cel Twojej firmy może być dość ogólny, na przykład „prowadzenie wszelkich legalnych interesów, podczas gdy inne wymagają czegoś bardziej szczegółowego, takiego jak „usługa naprawy i konserwacji samochodów”. Będziesz musiał sprawdzić wymagania dla swojego stanu, aby zobaczyć, które będą Cię dotyczyć.

Formularze są zazwyczaj projektowane tak, aby organizatorzy byli w stanie podać również dodatkowe informacje, jeśli sobie tego życzą. W takim przypadku organizator może również chcieć zawrzeć informacje o tym, że członkowie LLC są upoważnieni do obsługi transakcji finansowych, aby nie było żadnych nieporozumień w dalszej kolejności.


Krok 3: Wypełnianie formularza

Po znalezieniu i zebraniu wszystkich niezbędnych informacji nadszedł czas, aby wypełnić formularz Statutu. Możesz albo wysłać e-mail do Sekretarza Stanu, o ile dołączyłeś również czek na określoną opłatę za złożenie wniosku, lub wiele stanów umożliwia teraz złożenie formularza online. Zwykle ta druga metoda jest łatwiejsza i szybsza.

Należy pamiętać, że formularz należy podpisać, ponieważ musi on zawierać podpis upoważnionego przedstawiciela firmy.

Po złożeniu formularza Sekretarz Stanu dokona przeglądu artykułów i może je zaakceptować lub odrzucić. Jeśli Twoje artykuły zostaną odrzucone, chociaż może to być z wielu powodów, prawdopodobnie będzie to problem z proponowaną nazwą. Kiedy zostaną zaakceptowane i złożone, Twoja LLC staje się prawnym podmiotem gospodarczym.

Pobierz szablon artykułów organizacji

Oczywiście dość trudno byłoby zacząć od zera i samemu stworzyć Certyfikat Organizacji. Na szczęście istnieje kilka gotowych szablonów, które przygotowaliśmy do pobrania.

Możesz pobierz formularz Statutu organizacji, klikając tutaj.


Najlepsze usługi, które pomogą Ci z firmą LLC i artykułami organizacji

Chociaż możliwe jest samodzielne tworzenie i składanie artykułów organizacji, proces ten może być dla niektórych nieco zagmatwany i czasochłonny. W takim przypadku istnieje wiele firm, które oferują wykonanie usługi za Ciebie. Niektóre są lepsze od innych, dwa z najlepszych są Zenbusiness i Incfile. 

# 1: Zenbusiness

ZALETY

 • Zenbusiness zapewnia wszystko, czego potrzebują nowi właściciele firm, aby zarejestrować i uruchomić swoją firmę. Proces jest szybki i prosty.
 • W porównaniu z wieloma konkurentami, Zenbusiness to jedna z najtańszych usług, z bardzo tanim pakietem podstawowym. Jeśli chcesz trochę więcej niż pakiet podstawowy, mają prosty model cenowy z różnymi poziomami usług.
 • Oferują różnorodne usługi dodatkowe, takie jak firmowe karty kredytowe i hosting, aby wszystko było w jednym miejscu.
 • Dzięki serii alertów już nigdy nie przegapisz daty zgłoszenia. Jest to usługa, którą nie każda firma świadczy, więc zawsze dotrzymasz terminów.

Wady

 • Nie jest to najtańsza usługa, więc jeśli budżet jest Twoim największym czynnikiem, może lepiej poszukać gdzie indziej.

$ 49

obraz z oceną gwiazdkową

Ocena: 4.8 / 5
Liczba recenzji: 4500 +

zenbusiness nowe logo

Utwórz spółkę LLC już dziś z ZenBusiness za jedyne $ 49. Mają 98% oceny zadowolenia klientów i ponad 4500+ zweryfikowanych recenzji.


# 2: Incfile

ZALETY

 • Incfile to najtańsza usługa tworzenia LLC na rynku, a ich najbardziej podstawowy pakiet jest całkowicie bezpłatny.
 • Istnieje ponad 12,000 5 XNUMX-gwiazdkowych recenzji online dla Incfile, więc firma musi robić coś dobrze.
 • Nawet z pakietem podstawowym otrzymujesz pełny rok usługi zarejestrowanego agenta, który w przeciwnym razie byłby obciążony opłatą w wysokości 199 USD.
 • Firma jest łatwa w obsłudze i obsłudze, a wszystkie dokumenty są przygotowywane szybko i sprawnie.

Wady

 • Chociaż obsługa klienta nie jest zła, czasami może być nieco wolniejsza niż u konkurencji.
 • Dodatki i wyprzedaże mogą być trochę nachalne i denerwujące, a niektóre z nich są droższe niż u innych konkurentów.

0 USD+Opłaty stanowe

obraz z oceną gwiazdkową

Ocena: 4.8 / 5
Liczba recenzji: 3900 +

incfile logo

Utwórz spółkę LLC już dziś z IncFile od 0 $ + opłaty państwowe. Mają 97% oceny zadowolenia klientów i ponad 3900+ zweryfikowanych recenzji. Tutaj jest pełny przegląd IncFile.


Często zadawane pytania dotyczące artykułów firmy LLC

Czy wszystkie wymagania dotyczące tworzenia LLC są takie same we wszystkich stanach?

Nie, wszystkie stany mają inny proces, jeśli chodzi o tworzenie LLC. Przed rozpoczęciem procesu warto sprawdzić różne wymagania dla każdego stanu.


Przeczytaj to w innych językach:

Zdobądź trochę więcej wiedzy na temat biznesu i LLC

Założyciel i autor

Ian Broderick jest zapalonym autorem i właścicielem LLCGuys.com. Od ponad 4 lat związany z formacją LLC. Ponadto pracował w kilku znanych dostawcach usług tworzenia spółek LLC. Teraz postanowił podzielić się swoją wiedzą i radą ze wszystkimi. Ponieważ istnieje wiele pytań i obaw związanych z tą dziedziną - jego celem jest uczynienie LLCGuys najlepszym dostawcą informacji w zakresie tworzenia LLC, recenzji usług itp.

Przewiń do góry